İnternet Dünyasında Şenkaya’nın Yeri-Yerimizi Alalım

NE DEMİŞLER “NE KATARSAN AŞINA, O GELİR KAŞIĞINA

Yüzyılımızda insanlığa armağan edilen en önemli buluşlardan biri olarak düşündüğüm Sanal iletişim, bilgi edinme ve yayma aracı internetten, Şenkaya ile ilgili bazı bilgiler araştırırken gördüm ki çok az bilgi bulunmaktadır. Bu şu anlama geliyor: Birincisi Şenkaya’yı tanıtmakla yükümlü kişi, kurum ve kuruluşlar bu görevlerini yeterince yerine getirmiyor. Diğeri internet ortamında bilgi yükleyen, bilgi edinen ve paylaşan kişilerin bu konuya karşı ilgisizliği. Siz sanal iletişim motorlarından google ,facebook.you tobe,instagram ,twetter vs ‘ye ne yüklerseniz silmediğiniz sürece dünyanın her tarafından o bilgiye ulaşılır. Hani derler ya ”Ne Katarsan Aşına O Gelir Kaşığına”. Arama motorlarından birine aradığınız bilgiyi yazdığınızda eğer o bilgi daha önce yüklenmiş ise, yanı varsa derhal karşınıza çıkar. Sanal iletişim, bilgi edinme ve bilgi yayma aracı internet yaşadığı ve yerini başka teknolojiler almadığı sürece yüklenilen her türlü doğru ve geçerli bilgi, belge ve resimler yeni nesillere miras olarak kalacaktır.

İşte bu boşluğu kapatmak amacıyla “Örtülü Köyünden Şenkaya İlçesine Uzanan Aydınlık Yolun Mimarı Hüseyin KÖYCÜ”(bakınız) adı altında bir grup oluşturduk.Grubun amacı ilçemizin Kurucusu Hüseyin Köycü’yü,İlçemizin geçmişi ,tarihi,coğrafyası,adet,gelenek ve görenekleri,ilçemizin tarihi ve turistik yerleri ve yetiştirdiklerini vs tanıtmak,internet ortamında hak ettiği yere yerleştirmek,internetten yöremizle ilgili bilgi arayanlara bu bilgileri sunmak,yeni nesillere aktarmaktır.

Çağımızda devletler silahlara yatırım yerine internete bilgi yüklemek suretiyle Dünyadaki yerini ve gücünü belirliyor. İşte çağımız bu “İnternet Savaşında ” bizim de yerimizi almalıyız diye düşünüyorum. İnternet savaşı öyle bir savaş ki o savaşta silah yok, ölen ve öldüren yok, karşınızda düşman yok. Sadece bilgi gücü, veri gücü, yüksek seviyede tanıtma gücü var.

İşte bu anlayışla bir de internet sitesi bu internet web sitesini kurarak yöremizi ilmik,ilmik işlemeye ve tanıtmaya devam ediyoruz. İnternet Dünyasında İlçemiz Şenkaya’nın EĞİTİM VE BİLİM PINARI olarak hak ettiği yeri alması için uğraşıyoruz.Bir internet sitesi ne kadar çok tıklanır,ne kadar çok ziyaret edilirse arama motorlarında o kadar ön sıralarda yer alır ve bulunması kolaylaşır.Bu nedenle tüm hemşehrilerim bunu göz önüne alarak sitemizi ne kadar çok ziyaret eder,ne kadar çok paylaşarak diğer arkadaşlarının görmelerini,tanımalarını ve ziyaret etmelerini sağlarlarsa ilçemizin adı arama motorlarında o kadar ön sıralara taşınır ve daha çok kişinin ziyaret etmesini ve ilçemizi tanımasını sağlar.İlginize teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir