SANAL İLETİŞİM

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE İNTERNET ÜZERİNE
İnternet çağımızda insanlığa sunulan en büyük armağandır.
Çağımızın en önemli sanal iletişim, bilgi edinme ve yayma yollarından biri belki de en önemlisi internettir.
Sanal iletişim, bilgi edinme ve bilgi yayma aracı internet yaşadığı ve yerini başka teknolojiler almadığı sürece yüklenilen her türlü doğru ve geçerli bilgi, belge ve resimler yeni nesillere miras olarak kalacaktır.
İnternete yüklenen her bilgi geçerli ve doğru değildir. Herkes tarafından her türlü bilgi yüklenebilir. Önemli olan doğru yerlerden (kaynaklardan) doğru bilgileri elde etmektir.
İnternet en iyi sanal iletişim, bilgi edinme ve yayma aracı olduğu gibi aynı zamanda iyi bir zaman geçirme makinesidir. Bilgi edinirken aynı zamanda zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmazsınız.
Kulaktan dolma bilgilerle internetten korkmamalı. Atomu ilk parçalayan bilim adamı atom bombası yapılsın diye yapmadı. Ama kötü niyetli insanlar tarafından kötüye kullanıldı. Atom bombası yapıldı. O halde internet fobisini bir kenara bırakıp insanlık tarihinde sadece çağımızın insanlarına nasip olan bu aracı sonuna kadar kullanmalıyız.
Sanal iletişim ağları (google ve diğerleri),iletişim araçları internet, facebook, twetter, you Tube, elektronik postalar (hotmail,mynet,Gmail vs.) bütün bunlar çağımızdaki muhteşem buluşlardır.
Fani Dünyadan göçmeden böyle bir teknolojiye yetiştiğim ve yararlandığım için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum ve bu teknolojiyi bulan bilim adamlarına da minnetlerimi sunuyorum.
Yeni nesillerin bu muhteşem iletişim aracının önemini anlamalarını ve doğru kullanmalarını diliyorum. ‘’İYİ Kİ VARSIN İNTERNET’’.
Kahvesinin yudumlayıp İnternet ile zamanınızı iyi bir şekilde değerlendirmeyi tercih edenler olabileceği gibi yoğurtlu mantısını yeyip sobanın sıcağında kıvrılıp yatmayı tercih edenler de olabilir.

2 thoughts on “SANAL İLETİŞİM

 • 28 Eylül 2020 tarihinde, saat 20:18
  Permalink

  Bende burada olmayı isterim.
  Yaptığınız yazdığınız herşeyi kayıtsız şartsız kabulleneceğim anlamına gelmesin.
  Muhalif duruşuyla hep yanınızdayım.

  Yanıtla
  • 28 Eylül 2020 tarihinde, saat 20:42
   Permalink

   Sayın Erdoğan ;bu site siyası bir site değildir.Eğitim,bilim ve genel kültür sitesidir.”Muhalif duruşuyla “neyi kastettiğinizi anlamadım ama muhalif olmanıza gerek yok diye düşünüyorum.Teşekkür ediyor ve üye kaydediyorum.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir